Videootoskop weterynaryjny - obowiązkowe wyposażenie lekarza

Videootoskop to urządzenie, które skraca proces diagnostyczny u zwierząt. Dzięki profesjonalnej kamerze i czułej sondzie akcesorium pokazuje obraz wewnątrz ucha czworonoga. Ponadto umożliwia edukowanie właścicieli pupilów w zakresie odpowiedniej pielęgnacji zdrowotnej. Videootoskop weterynaryjny dociera do trudno dostępnych miejsc w organizmie psów, kotów oraz zwierząt egzotycznych.

Urządzenie jest niezbędnym wyposażeniem każdego gabinetu, gdyż umożliwia oglądanie wnętrza kanału słuchowego zarówno przez lekarza, jak i właściciela czworonoga. Sprzęt wyposażony w cyfrową kamerę generuje bardzo dokładny obraz, który pozwala na monitorowanie stanu zdrowia zwierzęcia. Soczewka wpływa na powiększenie obrazu, co ułatwia robienie zdjęć niezbędnych przy poprawnej diagnozie schorzenia. Videootoskop weterynaryjny występuje zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i kablowej. Za pomocą tego urządzenia lekarz generuje obraz z wnętrza organizmu zwierzęcia, co w znaczny sposób skraca i ułatwia monitorowanie zmian w organizmie pupila.
Videootoskop odnajduje zastosowanie nie tylko w diagnostyce, ale również w edukowaniu klientów. Z tego powodu jest niezwykle istotnym narzędziem, gdyż pozwala na zaobserwowanie zmian chorobowych we wczesnym stadium u kota, bądź psa. Doktor po krótkim przeszkoleniu pokaże wrażliwe miejsca w uchu zwierzęcia, na które warto zwrócić uwagę w celu dokładniejszej analizy.

Videootoskop weterynaryjny - cena

Ceny videootoskopów wahają się w zależności od specyfikacji oraz innowacyjności. Przede wszystkim cena zależy od zastosowanych rozwiązań technicznych. Wersja bezprzewodowa jest zdecydowanie droższa od przewodowej, ale również dużo bardziej poręczna i wygodna. Kabel zostaje podłączony do komputera. Bezprzewodowy videootoskop pozwala na zbadanie czworonoga w dowolnej pozycji, która nie krępuje i nie ogranicza jego ruchów. Najtańsze urządzenia zaczynają się od tysiąca złotych za najbardziej podstawową i przewodową wersję. Ceny rosną w górę wraz z dodatkowymi funkcjami, zasięgiem oraz baterią (w przypadku wersji bezkablowej). Na cenę wpływają również czynniki takie jak: wysoka jakość obrazu z kamery, wrażliwość czujki oraz materiał, z którego wykonano akcesorium. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na zestaw zawierający zróżnicowane końcówki umożliwiające badanie u małych i dużych zwierząt. Warto również zaznaczyć, że videootoskop polecany jest nie tylko dla lekarzy, ale również dla właścicieli zwierząt, które mają problemy z uszami lub które przebyły ciężkie choroby. Kupno urządzenia umożliwi samodzielne monitorowanie stanu zdrowia zwierzęcia i zminimalizuje częstotliwość wizyt lekarskich. Jeżeli poszukują Państwo sprawdzonych urządzeń weryfikujących stan zdrowia pupila, videootoskop przewodowy z podstawowymi funkcjami będzie najbardziej odpowiednim rozwiązaniem. Bardziej zaawansowane techniczne sprzęty posiadające innowacyjne rozwiązania posłużą lekarzom, którzy na co dzień prowadzą diagnostykę weterynaryjną.

Weterynaryjne videootoskopy są dostępne na stronie dystrubutora Glowackivet.pl

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą.